List pátra Gregoryho Gaya, generálneho predstaveného vincentskej rodiny

Mladí Vincentíni

Milý bratia sestry,

nech milosť a pokoj nášho Pána Ježiša Krista naplní naše srdcia teraz a naveky!

Využívam túto príležitosť osloviť Vás, Vincentínska rodina, s veľkou vďačnosťou za všetko, čo sme spolu v poslednej dobe prežili. August bol pre nás naplnený mnohými požehnaniami, za čo sme vďační Bohu, Panne Márii a našim vincentínskym svätím. A samozrejme, veľká vďaka Vám, mladí z rôznych vetví vincentskej rodiny, sestry a spolubratia radcovia, ktorý ste sa podieľali na organizácii nášho EJV.

Vďaka každému, kto nám v duchu svojich modlitieb priniesol životnú silu, zvlášť v našich eucharistických slávnostiach. Je to obvzlášť práve počas svätej omše, keď môžeme premýšľať o našej konkrétnej charizme. Videl som jasné a radostné mladých ľudí skladajúcich, ako puzzle, tvár svätého Vincenta. Boli sme hrdí na to, že sme mohli byť súčasťou zdravej vincentskej charizmy, ktorá je taká dôležitá pre svet a cirkev dneška. Rovnako to bolo pri Eucharistii, oslavujúc Pannu Máriu v bazilike Zázračnej medaile, keď sme porozumeli daru, ktorý sme dostali ako Vincentská rodina. A sme povolaní rozdávať tento dar ostatním, obvzlášť mladím, vedúc ich k Márii, našej matke a pristupovať k nim ako učeníci a misionári.

Vďaka za všetky tvorivé aktivity: workshopy, katechézy a zdielanie služby vincentskej služby. Bol som šťastný, keď som mohol vidieť a prežiť s mladými ich radosť a nádej, ich entuziazmus a odhodlanie. Bol to skutočne skvelý zážitok: povzbudzujúci, uspokojujúci a predovšetkým vyzívajúci nás pokračovať v našej misii byť dobrou správou pre chudobných.

Vďaka za to, že ste súčasťou tejto rodiny. Vďaka každej vetve rodiny za zdieľanie ich osobitých darov, aby sme spoločne boli pretvárajúcou silou v spoločnosti, ktorá bude prinášať životnú silu tam, kde je najviac potrebná.

Vyzývam Vás, aby ste žali plody tohto stretnutia, aby sme mohli žiť svoju Vincentskú identitu, ktorá je taká potrebná v dnešnom svete. Nech majú chudobní život skrze každú vetvu a krajinu, kde žijeme našu spiritualitu. Pretože keď prinášame Božie slovo, prinášame život v blahobyte.

Boh vám žehnaj!

Váš brat vo Svätom Vincentovi,

Gregory G. Gay, CM

Generálny predstavený

List v angličtine je dostupný na stránke medzinárodného sektretariátu SMM.

Comments

comments