Cesta po skupinách SMM [2009]

V dňoch od 10. do 13. októbra som sa vydala na cesty po mariánskych družinách v Českej republike. Mladí a mariánske rodinky už čakali a pripravovali stretnutia. Vo štvrtok 10. októbra som najskôr navštívila našu mariánsku skupinu vo Vyskytnej pri charitatívnej akcii v Jihlave s misijným koláčom, ktorý predávali ľuďom a výťažok dali na kúpu postele pre nevyliečiteľne chorých. V piatok 11. októbra som mala stretnutie v Pelhřimove. O 17-tej sme začali
s najmenšími, ktorých bolo 15. Porozprávala som im o Panne Márií, rozdala nálepky a nakoniec sme sa hrali a súťažili. Potom sme išli na svätú omšu o 18-tej a po nej sme sa stretli s mariánskymi maminkami, ktoré mi porozprávali ako si tam žijú. Povzbudila som ich a pozreli sme si prezentáciu o SMM v Česku a o blahoslavenej Restitúte, ktorá bola statočná vo viere a položila aj svoj život za vernosť Bohu.
Po spoločnej modlitbe sme sa rozlúčili a nasledovala cesta do Novej Cerekve, kde nám pán kaplán povedal, že na fare je stretnutie dievčat. Bolo ich 25. Porozprávala som im o zázračnej medaile, význame zasvätenia sa Nepoškvrnenej a o Združení mariánskej mládeže, ktoré funguje v Česku už od roku 1991. Stretnutie dopadlo výborne a dievčatá boli nadšené. Rozdala som im zázračné medaile, obrázky a sladkosti a nakoniec sme sa pomodlili a uctili si ostatky svätej Katarínky Labouré.
V sobotu sme sa opäť stretli vo Vyskytnej v byte jedného z dievčat, kde bolo okolo 20 detí. Stretnutie začalo mariánskou piesňou. Pomodlili sme sa desiatok ruženca, prečítali príbeh o pomoci Nepoškvrnenej Matky skrze zázračnú medailu, pozreli prezentáciu o SMM a zahrali dve hry. Rozlúčili sme sa pesničkou a malým občerstvením, ktoré pripravili mamičky detí.
Odpoludnia som navštívila mariánsku rodinku v Benešove pri Prahe, ktorá si vzala tri detičky z detského domova a ktorým pomáhajú aby z nich boli dobrí kresťania a mariánski ctitelia. Bola som veľmi povzbudená. Ďakovala som Matke Božej za túto rodinu, ktorá statočne žije z viery a dokazuje to aj svojím životom.
V nedeľu ma vzali autom na Svatú Horu pri Příbrame, kde sme sa zúčastnili svätej omše. Potom bolo pripravené stretnutie v kláštore redemptoristov, kde sme sa zišli ako mariánsko-vincentská rodinka, teda mladí z mariánskych spoločenstiev v Příbrame a okolí a tiež starší z konferencie – Vincentínum, spolu nás bolo okolo 30. Spoločne sme sa pomodlili, porozprávali sme ako sa nám darí, čo by bolo potrebné a potom sme si prečítali príbehy a stretnutie sme zakončili spoločnou modlitbou ruženca. Po stretnutí nás prišiel pozdraviť aj Páter Roman Janáč, ktorý je tiež členom mariánskej mládeže. Povzbudil nás, požehnal ružence a medaile a dal nám požehnanie, aby sa toto dielo rozvíjalo. Povedal, že s Máriou sa ľahšie kráča za Ježišom, a že je šťastný že môže pôsobiť na jej vyvolenom pútnickom mieste, kde Ona sama rozdáva svoje milosti tým, ktorí tam s vierou a dôverou prichádzajú prosiť.
V pondelok som ešte navštívila ostatné mariánske rodiny, ktoré nemohli prísť na stretnutie a uistila som ich o svojich modlitbách a o duchovnej sile, ktorá nás spája skrze ruženca, duchovnej reťaze, ktorý sa denne mariánska mládež modlí, a tak všetci cítime, že patríme do Máriinej záhradky, kde si nás Mária chráni a vedie bezpečnou cestou do neba. Veľká vďaka za tento požehnaný čas, ktorý som mohla prežiť v blízkostí mariánskych detí a mládeže a verím, že táto cesta prinesie svoje plody a pomôže mladým kráčať s horlivosťou skrze Máriu za Ježišom.
Dôverujme Márii a zažijeme zázraky v našom živote.
Sestra Margita

[nggallery id=8]

Comments

comments