Pomoc Panny Márie

Keď som mala asi 8 rokov, stala sa mi príhoda, na ktorú nikdy nezabudnem. Druhýkrát som sa narodila a viem určite, že ma zachránila Panna Mária.
Ako malé dievčatá sme so sestrou chodili pásť kravy a pomáhali sme rodičom pri hospodárstve. Jedného dňa, keď sme mali veľký hlad, sestra ma poslala odtrhnúť pár jabĺk, aby sme sa trochu zasýtili. Keď som schádzala z jablone dole, zoskočila som rovno do nádrže s vodou, ktorá bola hlboká asi päť metrov a široká dva metre. Plávať som nevedela, a tak som sa zachytila len suchej trávy a dosky. Nohy viseli dole a cítila som, ako ma nejaká sila drží nad vodou. Vôbec som nemala strach a čakala som, kto ma vyslobodí.
Vrúcne som sa modlila k Panne Márií, Matke ustavičnej pomoci. Bolo to v máji a ja som sa chodievala modliť do kaplnky májové pobožnosti a svätý ruženec a nosila som Panne Márii kvety z našej záhradky. Ale v tej chvíli boja medzi životom a smrťou som si neuvedomovala vážnosť ťažkej situácie v ktorej som bola.
Zrazu prišla pomoc zhora. Sused maľoval strechu a išiel práve na desiatu. Keď ma tam videl, veľmi sa zľakol a ťahal ma za vlasy a ruky von. Bál sa, že to nezvládne, ale podarilo sa mu a vytiahol ma. Sama Panna Mária, ktorá ma držala nad vodou, ho poslala. Za normálnych okolností by som sa hneď utopila, keby som tam spadla. Pocítila som veľkú silu a pomoc Božiu cez ruky Panny Márie.
Dnes som si istá, že mám tu na zemi splniť svoju úlohu. Som matka dvoch detí, ktoré sú veľkým darom od Boha. Pracujem ako zdravotná sestrička a snažím sa rozdávať ľuďom nádej a lásku.
Mám veľkú úctu k Božej Matke a zažila som vo svojom živote jej pomoc a ochranu. Chcela by som všetkých povzbudiť, pretože kto sa k Nej vinie nikdy nezahynie a určite Ona ako najlepšia Matka nás určite dovedie k nášmu cieľu.

Za záchranu života a každodennú pomoc ďakuje Božena

Comments

comments