Únor 2009

Dne 15. února 2009 se v našem Duchovním centru konal již tradiční karneval dětí. Letošní téma znělo: „Čím chceš být?“ Každý si měl vyrobit masku toho povolání, které se mu líbí. Děj karnevalu byl zasazen do pohádkového města, kterému vládla královna. Nechyběl ani ceremoniář. Prvním úkolem dětí bylo do předtištěného erbu znázornit právě to své povolání, které představuje. S vymalovaným erbem každý předstupoval před královnu a osobně se představil. Nakonec se erby připevnily na papírové domy, které byly v našem městě různě rozestavěny.
Protože máme rok svatého Pavla, připomněli jsme si také jeho osobu. Přišel mezi nás a povídal o svém životě i o tom, jaké bylo jeho původní povolání. A protože jeho profese spočívala ve stavení stanů, jeden společně s dětmi postavil přímo v našem městě.
Nechyběla ani tombola, hudba, tanec a občerstvení. Nejmenší děti si přišly na své při lovení rybiček u fontány na náměstí.
Účast dětí byla hojná – okolo 60. Přijeli za námi i hosté z Vranova. Podle radosti všech účastníků si myslíme, že se akce zdařila a za rok se zase všichni rádi sejdeme.

[nggallery id=28]

Comments

comments