Do Duchovního centra opět po roce zavítal sv. Mikuláš

Další rok utekl jako voda a již se nám znovu přiblížily svátky vánoční. Lidé to poznali podle změny barvy liturgického oblečení na adventní fialovou. Děti pak podle toho, že už přišel Mikuláš, stejně jako každý rok na začátku prosince. Nejinak tomu bylo i letos v Duchovním centru na Nezvalově 13 v Brně-Lesné. V neděli 4. prosince se zde uskutečnila tradiční Mikulášská besídka pro děti, rodiče i prarodiče.Program byl znovu nabitý.

Ve tři hodiny začínaly různé dovednostní disciplíny. Nechybělo tradiční malování, tvorba vánočních přání a vánočního řetězu, hod míčkem na stonožku. Novinkou byly hlavolamy a nutno uznat, že měly velký úspěch. Hlavu si lámaly jak děti, tak i jejich rodiče.

Před čtvrtou hodinou začalo divadélko, které si stejně jako loni připravila paní Hanáčková. Tentokrát děti zhlédly pohádku o Sněhurce. Na samém konci pohádky se pak dokonce samy mohly stát její součástí. To mělo veliký ohlas, děti by si určitě rády hrály dál, ale svatý Mikuláš už byl pomalu za dveřmi. Bylo potřeba ještě nacvičit společnou básničku, kterou pak svatému Mikuláši s doprovodem všichni zarecitovali. Mikuláš s ní byl nadmíru spokojen a po několika úvodních slovech a povzbuzení dětí dal pokyn svým andělům, aby děti odměnili za jejich celoroční chování.

Celá Mikulášská besídka roku 2011 byla opět velmi zdařilá, s dobrým pocitem odcházeli domů jak děti, tak i organizátoři.

[nggallery id=65]

Comments

comments