Direktor medzinárodného sekretariátu p. Pavol Noga sa lúči

Direktor medzinárodného sekretariátu p. Pavol Noga sa lúči

Drahí poradcovia a mladí ZMM.

Všetko má svoj čas… čas objímania a čas zdržovania sa objatia (Kaz 3,5)

Po piatich rokov služby ako direktor medzinárodného sekretariátu ZMM a medzinárodný subdirektor, súhlasím s týmito slovami (Kaz 3,5) v čase rozlúčky s vami, pretože nastáva koniec mojej služby tu v Madride. Bolo to niekoľko rokov plných predstáv a zdieľania snov s množstvom mladými ľuďmi po celom svete.

Najkôr by som sa chcel poďakovať Bohu za to, že mi dal možnosť prežívať to všetko s vami. Našej matke, ktorá vytvorila naše združenie aby pomohla mladím na ich cestách.

Chcel by som sa poďakovať nášmu superiorovi Fr. Gregorymu a sestre Evelyn, že boli nablízku a všetkým mladým mužom a ženám v medzinárodnom týme, tím, ktorí ma celé tie roky sprevádzali.

Keď sa ma niekto spýta, čo je ZMM, odpoviem, že pre mňa sú to tváre každého jedného z Vás, tváre naplnené veľkým odrazom Boha, ktorí pomáhajú tým, čo to najviac potrebujú, tváre, ktoré skutočne vytvárajú združenie požadované Máriou. Nikdy nezabudnite, že ste privilegovaní byť súčasťou tohto združenia.

Od septembra bude novým direktorom medzinárodného sekretariátu P. Irving Gabriel Amaro. Je to veľký človek s ešte väčším srdcom a nadovšetko sa teší na spoluprácu s mladými. Prichádza z Mexika, aby pokračoval v tejto misii ruku v ruke s vami všetkými. Buďte s ním v kontakte a pomáhajte mu vašimi modlitbami.

Vraciam sa späť na Slovensko, kde budem pokračovať v novej misii s Vincentínmi a v ľudových misiách. Vďaka za vaše modlitby.

Vďaka za všetko a želám Vám, aby Vincenstko-mariánska charizma žila stále viac.

P. Pavol Noga C.M.

(preložené z angličtiny)

Comments

comments