NA SLOVÍČKO  S  P.  JANEM  JAKUBOVIČEM CM  -  NOVÝM  KOORDINÁTOREM  SMM  V  ČR

NA SLOVÍČKO S P. JANEM JAKUBOVIČEM CM – NOVÝM KOORDINÁTOREM SMM V ČR

Otče Jene, před několika měsíci ses stal novým koordinátorem Sdružením mariánské mládeže v ČR.

Jaká byla Tvoje první reakce, když Ti byla sdělena tato zpráva?

Je to zvláštní otázka, protože se o tom ani nemluvilo. Dostal jsem jednoduše dekret, že jsem koordinátorem. Musím ale upřímně říct, že jsem tomu rád. Mám rád SMM a pro mne a pro můj život udělalo toto Sdružení hodně, nejenom to, že jsem členem SMM. Když se totiž zpětně ohlížím na svůj život, tak mám pocit, že tam, kde jsem v duchovním životě, jsem jenom a jenom díky ochraně Panny Marie, díky zasvěcení se Jí. To se stalo 11. 6. 1995, kdy jsem se stal oficiálně členem SMM.

Jaký je Tvůj vztah k Panně Marii? Kým pro Tebe je?

Asi by každý očekával, že na tuto otázku dám nějakou sladkou odpověď a řeknu, že je mojí Matkou. To taky. Pro můj život je ale Marie víc než jen matkou, která mně má nějak citově ráda. Ale je i vzorem, tou první učednicí, která nás učí, jak následovat Ježíše Krista. A hlavně ženou, která byla Bohem mimořádně obdařená, povýšená pro obrovský úkol, který sebou přináší i určité postavení či privilegium. A přesto si zachovala pokoru, která chybí tomuto světu.

Jaká je Tvá role v SMM?

Jsem koordinátor SMM. Nevyplývá z toho žádná právní moc, ale spíše duchovní, a tomu jsem rád. Nebudu ovlivňovat život SMM v České republice statutární mocí, ale mohu být tím, kdo duchovně doprovází SMM v této zemi, je spolu s mladými a pomáhá jim na cestě za Kristem. Pomáhá jim opět se rozhodovat pro Krista.

Chceš něco vzkázat členům SMM a příznivcům tohoto Sdružení?

Prosím Vás – nezůstaňte sami. Nebojte se žít pro toto Sdružení, i když nás to stojí nějakou námahu, protože ve svém životě dojdete k té zkušenosti, že když se obětujeme pro druhé, nakonec sami zjistíme, že my jsme ti, co jsou obdarováni. Těším se na setkávání s Vámi!

fuji_8111-2

 

 

Comments

comments