ZAMYŠLENÍ NA ČERVENEC - "Sem přicházej ve všech svých potřebách..."

ZAMYŠLENÍ NA ČERVENEC – “Sem přicházej ve všech svých potřebách…”

Drazí SMM-áci!

Začaly prázdniny, je čas dovolené, čas, kdy hledáme způsob, jak si odpočinout. A je to správné. Tak to má být. Chci vás ale poprosit, nevadí, jestli jste u moře nebo na horách, nezapomeňme, že červenec je měsícem, kdy si připomínáme zjevení Panny Marie na Rue de Bac. Ta noc z 18. na 19. 7. 1830 změnila život sv. Kateřině Laboure. Díky této noci měla zkušenost ze setkání se s nebem. Je to výzvou i pro nás, abychom odhalili důležitost tohoto zjevení. Měli bychom se učit, resp. hledat způsob, jak prožívat noc z 18. na 19. července. Proč? Proč je to tak důležité? Protože to není něco, co se týká jenom sv. Kateřiny Laboure, ale něco, co se týká každého z nás. I mne – i já jsem členem SMM. Zjevení ke každému z nás totiž mluví o tom, že naše Sdružení chtěla sama Matka Boží!!! Kolik hnutí se tím může pochlubit??? Nás nezaložil žádný zbožný či dokonce svatý člověk, naše počátky jsou v touhách Nejsv. Panny. Možná vám to zní tak zvláštně, ale je to tak, ona si nás přála. Tak jsme tady! Ale budeme tady jenom do té doby, kdy zůstaneme věrní Jejímu poselství. Rád bych poukázal ještě na jednu zvláštnost tohoto zjevení. Je na něm zarážející, že Panna Maria jakoby hleděla do budoucnosti. Ona dala pro sv. Kateřinu jeden způsob „relaxu“, odpočinku, způsob, jak nalézat sílu do svého života. Je to způsob, na který se v dnešní době hodně zapomíná, nebo se nám zdá, že to nefunguje. Ale musím Vás ujistit o pravém opaku: Ono to funguje. Ono to opravdu funguje. Jenom to vyžaduje to, co ty ostatní druhy dovolené a odpočinku: najít si čas, odejít, nepospíchat, zklidnit se a úleva do života přijde. Možná si kladete otázku: co je to??? O čem tady mluví???

Během zjevení řekla Panna Maria sv. Kateřině: Když Ti bude nejhůř, přijď k tomuto oltáři! Je to rada zkušené Matky pro své ještě nezkušené dítě. Rada, která mluví o tom, kde máme hledat posilu pro své životy. Není to jenom oltář na Rue de Bac, jsou to všechny oltáře světa, kde tu posilu můžeme najít.

Tak neberte to jako radu ode mě, já jsem taky hříšný člověk, berte to jako radu od Matky, která Vás miluje. Přicházejte k oltáři a hledejte posilu pro své životy u oltáře. Nebojte se, nebudete zklamání.

Přeji Vám hezké prázdniny, ať načerpáte síly do dalšího života. A moc Vás prosím: nepromrhejte čas prázdnin u počítače nebo u televize. Snažte se i tento čas využít pro vykonání alespoň jednoho dobrého skutku.

Žehnám Vám. P. Ján Jakubovič

Comments

comments