Setkání v Přepychách 2007

2. – 4. 2. 2007 bylo setkání v Přepychách při Hradci Králové, na které přijelo 18 účastníků, z toho 9 sester, 7 mladých ze sdružení a dva otcové vincentíni. Při tomto setkání jsme se dohovořili o prvním animakurze v České republice, který bude 11. – 13. 5. v Mendrice u Litomyšle. V Česku byl ustanovený zástupce slovenského národního direktora P. Pavel Vandžura.

[nggallery id=3]

Setkání začalo v pátek. Přijelo na něj 18 účastníků, z toho 9 sester, 7 mladých a 2 otcové vincentíni.

Představení skupin:
– sestry Přepychy:
nemají zatím sdružením, ale věnují se mladým z farnosti Voděrady, mají tam 10 mladých. Z jejích akcií mluvili, že připravili misijní koláč, Třikrálovou sbírku a různé další akce. Přijel páter Emil Hoffmann, CM a mluvil o mladých v Dobrušce, že jsou připraveni, aby se tam mohla založit skupinka SMM. Prosili jsme sestry, aby se tam podívali a začali se jim více věnovat.

– Písek, Příbram:
přijeli animátoři Láďa, Kozmín a Blanka Procházková, kteří nám ukázali prezentaci s fotkami o jich společenství v Příbrami, kde se setkávají každou druhou neděli v měsíci. Schází se jich kolem 20 a mají touhu, aby jejich společenství rostlo. Prosí, aby byly v kontaktu s centrem a abychom jim posílali formační materiály a informace o Sdružení.

– Stará Boleslav:
společenství zastupovali 4 sestry, které začínají pracovat s rodinami a scházejí se jednou za měsíc. Zatím mariánskou skupinku nemají, ale formují zájemce v Mariině duchu. Nabídli jsme jim prezentace SMM v České republice na CD a formační materiály o sv. Kateřině Laboure a o zázrační medailce.

– Vyskytná u Pelhřimova:
přijeli animátoři Radka a Josef Hajný, kteří nám zreferovali o jejich činnosti. Schází se jich 5 členů SMM v kostele a většinu času setkání stráví na modlitbách za obnovení činnosti SMM na Pelhřimovsku. Radka projevila zájem o překlad do češtiny a také už horlivě pomáhá při překladu, také umí anglicky a bude v kontaktu s mezinárodním centrem v Madridu. Příspěvky o České republice bude zasílat do mezinárodního bulletinu, kteří připravuje sekretariát v Madridu. Také si vzala na překlad brožurku Patříš Marii.

– Litomyšl:
zatupovala animátorka Jitka Pavlištová z Čisté, která učí náboženství. V Litomyšli pracuje 5 animátorů s menšími dětmi. Setkávají se jedenkrát do měsíce s dětmi a jedenkrát animátoři sami. Jitka také projevila ochotu pomoc s překladem a vzala si přeložit formační listy pro Andělské spolky. Také prosila o formační materiály, témata na setkávání.

– Pelhřimov:
zastupovala členka SMM Markétka, která nám sdělila, že mariánská družina v Pelhřimove zanikla odchodem animátorů a scházejí se pouze maminky z mariánských družin jedenkrát za měsíc. Prosí o návštěvu sr. Margity,aby za nimi přijela a domluvila se s nimi.

Na tomto setkání jsme se domluvili o prvním animakurze v české republice, který bude 11. – 13. 5. 2007 v Mendrice u Litomyšle. Na toto setkání přijede národní direktor ze Slovenska páter Tomáš Brezáni, CM a jeho zástupce v Čechách páter Pavel Vandžura, CM.
Mluvilo se také o celonárodním setkání ČR, které bude 13. – 19. 8.2007 Tábor-Klokoty. Také celonárodní zlet na Slovensku bude 10.-13.8. 2007 v Zlavociach v Trenčíne.
Setkání jsme ukončili modlitbou svatého ružence, obědem a společním foto. Mladí a sestry odcházeli ze setkání s nadšením a vděčností, že duchovně pookřáli a načerpali nových sil a také nových možností, jak obnovit činnost SMM v Čechách.

Comments

comments