Nedejme si ukrást advent

Nedejme si ukrást advent

Vánoční stromečky a ozdoby spolu s vánočními koledami můžeme vidět a slyšet od začátku listopadu. Čekání není populárním tématem dnešní doby. Chceme všechno ihned – nečekejte, nabízíme Vám půjčku, kupujte ihned.

V roce 2002 přednášela MUDr. Jitka Krausová, psychiatrička KC v Brně o moderní problematice dětí a mládeže: Moderní doba se vyznačuje značkou „INSTANT“ (polévka v granulích se nasype do hrnečku, zalije horkou vodou, „lupne se do sebe“ a hotovo, nemusí se čekat ani vařit).

„Advent je časem čekání, vnitřního ztišení, šťastného čekání na Pána, jehož příchod známe, vyznáváme a očekáváme.“ (P. Aleš Opatrný) Nemá nic společného s pasivitou. Ano, připravme Bohu cestu do svého srdce, vyzývá nás k tomu postava sv. Jana Křtitele. Bůh nejen, že k nám přichází, ale od nás očekává, že mu vyjdeme vstříc.

Liturgický advent je časem 4 týdnů. Dá se udělat mnoho nebo téměř nic. Možná je to poslední šance něco se sebou udělat. Chci se obnovit, připravit cestu. Nedejme se znechutit.

Dělejme pokroky po kousíčkách, protože tak jde život, ale nečekejme na lepší časy. Začněme ihned, pak nastanou lepší časy!

Požehnaný advent a hodně vytrvalosti v naších předsevzetích přeje

P. Ľubomír

 

Comments

comments