SMM V BRNĚ-LESNÁ ŽIJE!

SMM V BRNĚ-LESNÁ ŽIJE!

SMM v Brně-Lesná žije 🙂

Jak takové setkání SMM vypadá:

Setkání začíná každý pátek v 17.00 hod. Pomodlí se desátek sv. růžence a řeknou si něco o ctnostech Nesposkvrněné Panny Marie.

I když je to už ohlédnutí, ale stojí za to se o to podělit: Děti se připravovaly na zasvěcení se Panně Marii při vstupu do čekatelství SMM a andělského spolku, které se uskutečnilo na vigilii Neposkvrněného Početí Panny Marie 7.12.2016. Každý se snažil dát Panně Marii „kytičku“ k Jejím narozeninám. Děti mohly napsat to, co je nejvíce trápí a čeho by se chtěly zbavit. Jedna dívka napsala, že by Panně Marii chtěla darovat svou závislost na počítači a mobilu, že jí to moc trápí. Když jí maminka poprosí, aby doma něco udělala, má pak problém s časem. Další chlapec zase napsal, že PM prosí, aby se zbavil lenosti.

Sestřičku Margitu dojímala jejich upřímnost a otevřenost. Je to povzbudivé, když děti vyjádřily to, co je trápí a co samy bez Boží milosti nezvládnou.

V prosinci 2016 – na setkáních vyráběly růžence pro nemocné a opuštěné, vánoční pozdravy a různé výrobky z papíru. Na setkání došly i maminky dětí. Pekly se společně perníčky a cukroví.

V listopadu 2016 děti zahrály scénku o Zázračné medailce. Bylo to v rámci obnovy misií v Moravanech, na kterou je pozval P. Janko Jakubovič CM.

Máme velkou radost, že Mariino dílo v Brně-Lesná žije a že pod ochrannou PM můžeme prožívat svůj život, konat dobro podle Jejího příkladu a kráčet spolu s Ní za Kristem, naším cílem do nebe…

Comments

comments