Přijetí v Uherském Brodě

Bylo to pěkné. Dopoledne jsem si vše nachystala, upekla koláčky a v 15,00 hodin už děvčata zvonila. Šly jsme do kapličky, celé odpoledne i večer jsme Ježíši i Marii svěřily, také Vás. Pak jsme si prošly mši svatou, obětní dary, průběh zasvěcení a pak jsme vyzkoušely scénku o Zázračné medailce. (Jedna maminka nastrojila P.Marii a sv.Kateřinu po mši sv., druhá andílka, tak byly moc pěkné).
Pak jsme šly na svačinu a rozdala jsem dětem materiály od Vás, sošky a velké obrazy P.Marie, měly radost, naučila jsem je jeden tanec o šíření radosti a pak jsme měly v kapličce půl hodiny adorace před vystavenou Nejsv. Svátostí, měly přímluvy a poděkování se zpěvem a přečetly si každá sama dopisy, které psaly P.Marii přesně před rokem, když měly takové přípravné zasvěcení. Dopisy mám stále u sochy P.Marie. Měly se zamyslet, jestli to, co před rokem P.Marii napsaly trochu splnily, nebo se o to snažily. Potom už jsme šly společně na mši svatou, schola pěkně zazpívala mariánskou píseň, když děti dostávaly medailky a Otec děkan velmi pěkně celé zasvěcení přijal a provázel slovem.
Po mši svaté jsem řekla pár slov o SMM ve světě i u nás a pak byla scénka. Myslím, že to bylo od dětí milé a hlavně, že se jim to vtiskne do mysli i do srdce. P.Maria to vezme vážně určitě a to mě moc těší. Děvčata dopisy, proč chodí do Mariánské družiny nebo proč se zasvěcují. Chtěla jsem, aby se nad touto otázkou více zamyslely. Jinak děvčat bylo 9, z 5.-7.třídy.

sestra Milada

[nggallery id=55]

Comments

comments