Mezinárodní bulletin (prosinec 2012)

Mezinárodní bulletin (prosinec 2012)

Predsedníctvo a sekretariát

  • Generálny direktor schválil nasledovné menovania: P. Léba ASSAF, CM (direktor, Libanon), P. Alejandro FABRES FABRES, CM (direktor, Čile).
  • 22. – 25. novembra sa direktor medzinárodného sekretariátu, P. Pavol Noga, CM a člen medzinárodného predsedníctva Ghislain Atemezing zúčastnili 3. stretnutia národných predsedníctiev Európy a Stredného východu. Stretnutie sa uskutočnilo v talianskom Neapole. Finálne záväzky, na ktorých sa účastníci stretnutia dohodli, sú k dipozícii na webovej stránke medzinárodného sekretariátu.
  • Medzinárodna predsekyňa, Yasmine Cajuste bola pozvaná Misijnou kongregáciou v Číne a ďalšími členmi vincentskej rodiny na návštevu Hong Kongu a Číny počas 15. – 30. novembra, aby poznala realitu v týchto krajinách a miesta, kde pracuje vincentská rodina. Bola to tiež príležitosť na objavenie možností, ako by sa mohlo vyvíjať Združenie v tejto krajine.
  • Chceme všetkým pripomenúť, že 27. novembra publikoval medzinárodný tým na webovej stránke dokumen Formačné procesy. Vyzývame vás, aby ste využili tento dôležitý dokument, aby sa naša formácia viac zjednotila: http://www.secretariadojmv.org/jmv/es/formation/vmy-formation-processes/
  • Ďalšie stretnutie medzinárodného sekretariátu sa uskutoční v Madride 17. – 20. januára, a tak vás prosíme o vaše modlitby, aby rozhodnutia, ktoré prijímeme boli osvietené Duchom Svätým a umožnili ZMM odpovedať na nové znamenia času.
  • Medzinárodné predsedníctvo a sekretariát prajú všetkým Veselé Vianoce…

www.secretariadojmv.org

Comments

comments